Sport

Sarajevo slavilo na Piroti protiv Metalleghea

U posljednjoj utakmici 17. kola BHT Premijer lige Sarajevo je kao gost slavilo na stadionu Pirota protiv Metalleghea (2:0).

Ovo je  četvrta  uzastopna pobjeda  u ligi ekipe Sarajeva čime je zauzelo drugo mjesto na tabeli sa samo četiri boda zaostatka u odnosu na Zrinjski koji je u posljednja tri kola osvojio samo dva boda od mogućih devet.

metalleghe_sarajevo1

Metallegheu je ovo 11. poraz u sezoni, odnosno 13. meč bez pobjede. Gledajući posljednja četiri meča Metalleghe ima tri poraza i jednu pobjedu.

Veliku podršku sa tribina stadiona Pirota imao je sarajevski tim koji je od starta krenuo ofanzivnije od protivnika, ali u uvodu meča nije bilo velikih šansi. Prvu ozbiljniju imao je Duljević čiji udarac golman Fejzić izbacuje u korner.

Gosti su nastavili sa terenskom inicijativom, a nova šansa stigla je u 28. minuti kada Almir Bekić prilikom centaršuta pogađa prečku. Do kraja poluvremena istakla se i jako dobra šansa Hebibovića iz 39. minute, ali je ostalo 0:0.

Bunker „domaćeg tima“  uspio je slomiti Elvis Sarić koji je u 70. minuti postigao gol iz slobodnog udarca. Tri minute kasnije pitanje pobjednika bilo je riješeno. Sarić je uposlio Ahmetovića koji je imao mnogo prostora na nekih 15 metara od gola, a onda je udarcem iz voleja matirao Fejzića za konačnih 2:0.

metalleghe_sarajevo2

Sarajevo je utakmicu okončalo sa igračem manje pošto je u 87. minuti Saša Balić dobio direktan crveni karton. Ovo je njegov drugi crveni karton u sezoni.