Sport

Slaviji prvo, a juniorima Travnika drugo mjesto u Omladinskoj ligi BiH

Juniori Fudbalskog kluba Slavija iz Istočnog Sarajeva pobednici su završnice Omladinske lige BiH nakon što su u finalu savldali svoje vršnjake iz Nogometnog kluba Travnik u današnjem finalnom susretu odigranom na stadiopnu Pirota. Obje ekipe ostvarile su plasman u Premijer ligu BiH.

Današnji finalni susret na Piroti završen je rezultatom 3:2 u korist  Slavije iz Istočnog Sarajeva. Izabranici trenera Senada Bajrića su ovim rezultatom osvjetlali obraz Travničkog nogometa.

-Protiv Gradine smo odigrali jako tešku utakmicu punu preokreta. U prvom dijelu smo igrali ispod prosjeka, jednim dijelom zbog važnosti utakmice, a i zbog gledalaca na tribinama. Primili smo rano gol, međutim poravnanjem u 45. minuti otišli smo mirno na poluvrijeme. U drugom dijelu smo krenuli dosta agresivnije i to nam se isplatilo. Slavili smo zasluženu pobjedu rezultatom 3:2 i tako napravili historijski rezultat. Uprkos porazu u finalu moji momci su heroji i pobjednici. Naš cilj je ispunjen, a to je Premijer liga BiH. Čestitam im na svemu što su uradili za ovaj klub i što su ispisali historiju kluba, a Slaviji čestitam na pobjedi. – izjavio je trener Senad Bajrić.