Sport

Travnik poražen na gostovanju u Konjicu

Ekipa NK Travnik doživjela novi prvenstveni poraz. Ni promjena trenera  i dolazak  Husnije Arapovića na klupu “vezira”  nije donijela promjene na gostovanju u Konjicu kod FK Igmana.

Tim iz Konjica pokazao je mnogo više te zasluženo slavio nad slabašnim gostima koji su ostali na posljednjem mjestu tablice Prve lige Federacije BiH. Igman je napadao od samog početka, a takva igra im se isplatila u 20. minuti kada Zeljković matira Đurića za slavlje domaćih. Pred sami kraj prvog poluvremena, tačnije u 40. minuti Sultanić na asistenciju Đone pogađa za 2:0. U drugom poluvemenu otvoren meč, domaći su prijetili preko Idriza Džafića, te Bešića koji je nakon kornera pogodio stativu gostujućeg gola. Ostalo je 2:0, Igman je upisao deveti bod, a Travnik ostao na posljednjem mjestu sa samo dva osvojena boda.

FK Igman – NK Travnik 2:0 (2:0)

FK Igman: Abdulahović, Kovačević, Lončarić, Zeljković, Sultanić, Blagojević, Džafić, Đono, Kozić, Drljević, Salčinović. NK Travnik: Đurić, Brljak, Fočo, Lalović, Vila, Čurić, Rovčanin, Muharemović, Fazlić, Đurđić, Tabaković.