Sport

Visoka pobjeda Travnika u derbiju začelja

Travnik je danas na Piroti pregazio otpisani Velež sa 7:1. Ćemalović je doveo goste u vodstvo, a onda je u finišu prvog poluvremena Količić dobio crveni karton, pa je Velež ostao sa deset igrača na terenu. To je Travnik iskoristio i u nastavku utakmice  golovima Jelića (50’), Nuhića (63’, 92’), Smajića (67’), Kouadija (71’, 94’) i Varupe (85’) slavio sa 7:1.

Travnik_Velez6

Drugi srednjobosanski premijerligaš, NK Vitez, poražen je na gostovanju u Mostaru od ekipe Zrinjskog, koja je tako zadržala lidersku poziciju.  Zrinjski je od početka meča nametnuo svoju igru i dominirao terenom,  ali nije uspijevao ugroziti gol gostujućeg tima. Domaći su do gola došli u 64. minuti susreta kada je pogodio Jasmin Mešanović. Ispostavilo se da je to jedini gol na utakmici i time je Zrinski upisao četvrtu uzastopnu pobjedu u ligi, odnosno deseti vezani meč bez poraza u ligi. Vitezu je ovo drugi vezani ligaški poraz koji je dodatno otežao borbu za opstanak.

Čelik je u Zenici slavio protiv finaliste Kupa Bosne i Hercegovine ekipe Radnika iz Bijeljine. Zeničani su slavili rezultatom 2:0, a oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu. Borac je minimalnim rezultatom 1:0 u gostima savladao Rudar iz Prijedora.  Jedini strijelac bio je Uglješa Radinović koji je pogodio u 11. minuti.

Gostujuću pobjedu upisala je Mladost Doboj-Kakanj koja je sa 2:0 pobijedila Drinu u Zvorniku. Strijelci su bili Dilaver u devetoj i Hodžić u 84. minuti.