Sport

Krupa bolja od Metalleghea, Vitez i Mladost remizirali

U 2. kolu BHT Premijer lige Krupa je u gostima porazila Metalleghe (2:0), dok su Vitez i Mladost Doboj-Kakanj podijelili bodove (1:1).

Metalleghe – Krupa 0:2

U derbiju debitanata BHT Premijer lige Metalleghea iz Jajca  i Krupe na stadionu Pirota u Travniku, slavili su gosti rezultatom 2:0.

Prvi gol postigao je Koljić u 24. minuti, a konačnih 2:0 postavio je Perić u 90. minuti. Sada Krupa ima četiri boda pošto je u 1. kolu remizirala sa ekipom Mladost Doboj-Kakanj (1:1) na svom terenu. Metalleghe je u 1. kolu u gostima rezultatom 3:1 savladao Čelik.

Vitez – Mladost DK 1:1

Vitez je kod kuće remizirao sa ekipom Mladost Doboj-Kakanj (1:1). Gosti su poveli sa 1:0 golom Rizvanovića u 68. minuti, a konačnih 1:1 postavio je Varupa u 78. minuti.

Ovo je drugi remi Viteza koji je u 1. kolu identičnim rezultatom remizirao sa Širokim Brijegom u gostima, a ista je situacija i kod Mladosti koja je u 1. kolu podijelila bodove sa Krupom (1:1).