Sport

Nesib Begović i Armin Mehić osvojili medalje na 4. GRAWE ENERGIJA KUP-u

Juče  je u Banja Luci održan jedan od najjačih turnira u regionu 4. GRAWE ENERGIJA međunarodni karate kup.  Na takmičenju je učestvovalo 1.528 takmičara iz 117 klubova i devet država. Na ovom veoma jakom turniru naš grad je predstavljao Karate klub „Vezir“, a članovi ovog kluba osvojili su dvije medalje.

Srebrenu medalju je osvojio Armin Mehić  u kategoriji do 10 godina -34 kg i to rezultatima 3-0, 1-0 i 3-0, a finalnu borbu je izgubio na20161105_194429glasavanje sudija.

Bronzanu medalju je osvojio Nesib Begović u kategoriji 13 godina -50 kg. Prvu borbu je pobjedio 1-0, drugu borbu 4-0, a treću je izgubio, te u borbi za treće mjesto savladao protivnika 2-0.

Ajna Mehić i Dženan Maglić  su zauzeli peto mjesto.

-Ovo je veoma jak i prestižan turnir. Naredne sedmice nas očekuje Državno Prvenstvo za kadete, juniore i U21 koje će se održati u Tuzli. Naš Klub će predstavljati četri kadeta i nadamo se dobrim rezultatima. –  izjavio je trener Selman Arnes.