Sport

Vitez bolji od Metalleghea u “srednjobosanskom derbiju”

Vitez je u slaboj utakmici zasluženo savladao goste iz Jajca. Već u petoij minuti Đerić upošljava Dedića koji pogađa mrežu gostiju. Nešto kasnije Đerić dobro pokušava iz slobodnjaka, ali lopta prolazi za malo pored gola. Gosti su bili primorani na čuvanje vlastitpog gola. Takav odnos na terenu bio je do odmora na koji je Vitez otišao sa minimalnim vodstvom. U nastavku gosti su trostrukom izmjenom pokušali promijeniti stanje na terenu i krenuli ofanzivnije ka golu Viteza, koji se već tada opredijelio za kontranapade. Tako je Metalleghe BSI preko rezerviste Nebojše Popovića prvi konkretan šut prema golu Viteza uputio tek u 54. minuti. Vitez je iz kontranapada dva puta zaprijetio preko Kokota i Dedića, ali je golman gostiju Nevres Fejzić oba puta bio siguran. Do kraja nije blo promjena.

Vitez – Metalleghe BSI 1:0

Vitez: Gradski stadion. Gledalaca: 1.200. Sudija: Haris Kaljanac (Sarajevo) . Pomoćnici: Damir Lazić (Brčko) i Dalibor Hrstić (Ljubuški). Delegat: Ivica Galić (Mostar). Strijelci: 1:0 Dedić . Žuti kartoni: Đerić, Muminović, Kokot, Kapetan, Stanić (Vitez), Rašić, Durak (Metalleghe BSI). Igrač utakmice: Anel Dedić (Vitez) .

VITEZ: Tirić 7, Stanić , Sadiković, Jevtić, Barišić, Muminović , Rašić  (od 76. Novak), Kapetan  (od 83. Livaja ), Dedić , Đerić , Kokot  (od 64. Varupa). Trener: Boris Pavić.

METALLEGHE BSI: Fejzić , Benović , Bibić  (od 46. Popović ), Stakić  (od 46. Durak ), Pezo , Helvida , Rašić , Radulović , Kovač , Pljevljak  (od 46. Selimović ), Smajić . Trener: Nermin Bašić.