Sport

NK Travnik golovima Sijamije savladao Mladost na Piroti sa 2:0

NK Travnik je  u okviru osmog kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine danas na stadionu Pirota rezultatom 2:0 savladao  Mladost iz Doboja kod Kaknja .  Nešto konkretnija u prvom dijelu utakmice bila je Mladost koja je preko Anela Dedića dva puta zaprijetila, ali se rezultat nije mijenjao.

Promjena rezultata ipak se desila na otvaranju drugog poluvremena. Igrao se 52. minut kada su domaći poveli golom Dževada Sijamije. Nije se puno konkretnih stvari dešavalo na terenu sve do isteka regularnog vremena, a onda je Sijamija još jednom pogodio mrežu Mladena Lučića i izazvao veliko slavlje Travničana.

Travnik – Mladost foto: Orhan Ganibegović – Fotomedia

Mladost je nakon današnjeg poraza ostala zakucana na dno tabele, sa samo tri osvojena boda, dok je Travnik pobjegao iz zone ispadanja i došao do svog devetog boda koji ga je plasirao na 11. mjesto. Travničani će u narednom kolu gostovati u Goraždu, dok će Mladost dočekati prvoplasirani GOŠK.