Sport

Pobjeda NK Travnik pred domaćom publikom i prvi bodovi u novoj sezoni

Danas je odigrano svih osam utakmica drugog kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine, a pobjede su upisali Goražde, Gradina, Tomislav, Travnik i TOŠK, dok su Budućnost i Sim Bau, Bratstvo i Rudar, te GOŠK i Igman remizirali.

Travnik je nakon preokreta na “Piroti” savladao Orašje. “Labudovi” su u prednost stigli već na samom početku, kada je mrežu domaće ekipe zatresao Salko Nargalić. Poravnanje rezultata u 39. minuti sa bijele tačke je donio Neven Vujica, dok je konačan preokret Travnika bio u režiji Dževada Sijamije.

Ovaj vrtuljak zahtijeva JavaScript

TOŠK je u jednom od derbija kola savladao Zvijezdu na gostovanju rezultatom 2:1, a heroj pobjede “Atomaca” je bio Selmir Mahmutović koji je postigao pogotke u 20. i 68. minuti. Jedini gol za domaće postigao je Eldin Fačić sa bijele tačke u 85. minuti.

Bratstvo i Rudar su u Gračanici remizirali rezultatom 1:1, a strijelac za domaće je bio Ismet Pendek, dok je za kakanjski tim pogodio Adis Goralija.

Goražde je na svom terenu bilo bolje od bihaćkog Jedinstva rezultatom 2:0, a strijelci za domaći tim bili su Amar Đuredija i Amar Mehić.

Tomislav je iskoristio igrača više i nanio drugi poraz od početka sezone ekipi Mladosti u Doboju kod Kaknja. Mladost je stigla do prednosti preko Anesa Hrustanovića, ali su pred kraj prvog dijela ostali s igračem manje jer je crveni karton zaradio Ibrahim Dagoja. Leo Janković je donio izjednačenje Tomislavu, a preokret Stipan Križanac. Na 3:1 je povećao Petar Bandić, a konačnih 3:2 postavio je Anel Dedić.

Gradina je u Srebreniku bila ubjedljivo bolja od Radnika sa 5:0, a u petardi domaćih sa golovima su učestvovali Zvonimir Mikić, Samir Burić, Semir Dedić, Enes Brčkalić i Husein Musić. Vrijedi napomenuti i da je Gradina čitavo drugo poluvrijeme igrala sa igračem manje.

Na dvije utakmice u ovom kolu nije bilo pogodaka. Po bod su osvojili Budućnost u Banovićima protiv Sim Baua, a 0:0 je bilo i na meču GOŠK-a i Igmana.