Sport

U derbiju kola Travnik i Velež podijelili bodove

Nogometaši Travnika i Veleža danas su odmjerili snage na stadionu Pirota u okviru prvog kola Prve lige Federacije, a završilo je 1:1 (1:0).  Travnik je poveo u 38.minuti. Nakon jednog igranja rukom u domaćem šesnaestercu, glavni sudija Edin Jakupović je pokazao na penal, a siguran izvođač je bio Sabahudin Jusufbašić, inače bivši igrač Veleža.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Jusufbašić prijeti, ali ostaje 1:0. Promašaje domaćih u 50.minuti kaznio je Denis Zvonić koji sa par metara pogađa mrežu Nurkovića za veliko slavlje stotinjak gostujućih navijača. Nakon toga sjajnu priliku za Travnik propustio je rezervista Ćurić koji sa par metara prebacuje gol gostiju iz Mostara.  U 81.minuti ponovo prijete domaći, ali  Jusufbašić i Alispahić su zasmetali jedan drugom te promašili gotovo nemoguće i ostalo je 1:1.