Sport

Mladi košarkaši BiH slavili u finalu protiv vršnjaka iz Crne Gore (FOTO)

Pobjedom u finalnoj utakmici nad reprezentacijom Crne Gore rezultatom 102:82 reprezentacija BiH osvojila je prvo mjesto na 10. Međunarodnom košarkaškom turniru za juniore „Travnik 2016“ koji je protekla tri dana igran u Travniku i na Vlašiću.

U susretu za treće mjesto selekcija Turske bila je bolja od Egipta rezultatom 74:58. Peto mjesto zauzela je reprezentacija Zagrebačke županije, a šesto domaćin Košarkaški klub Travnik.

Najbolji strijelac turnira je reprezentativc BiH Džanan Musa, a najbolji igrač turnira je reprezentativac Crbe Gore, Ognjen Čarapić. Uspješan organizator turnira koji se već deceniju održava  je KK Travnik.

Izabranici selektora Josipa Pandže, aktuelni prvaci Evrope,  nastavljaju sa pripremama za Svjetsko prvenstvo u Španiji. Svjetsko prvenstvo će se održati u periodu od 23. juna do 3. jula u Španiji.