Sport

Nogometni vikend za zaborav u srednjoj Bosni

Jedini premijerligaš  NK Vitez i tri federalna ligaša iz Srednjobosanskog kantona ovog vikenda su zabilježili poraze. Bio je ovo nogometni vikend za zaborav u srednjoj Bosni!

Ekipa Zrinjskog uz dosta muke je pobijedila kao gost Vitez s 3:2 u duelu 6. kola Premijer lige BiH. Junak pobjede je Nemanja Bilbija koji je postigao hat-trick za goste iz Mostara.

NK Travnik poražen je na Piroti od ekipe Rudara iz Kaknja. Golove za “zeleno-crne” postigli su Belmin Kobilica i Bajro Spahić.

U veoma zanimljivom meču odigranom na stadionu Luke u Visokom Bosna je savladala bugojansku Iskru rezultatom 2:0. U 34. minuta Bosna dolazi u vodstvo. Sadiković  je sjajnim udarcem matirao Ćemana,  a Mujić je nešto kasnije pogodio za konačnih 2:0.

Zanimljiv meč viđen je u Bihaću gdje su se sastali Jedinstvo i Metalleghe BSI. Domaći su poveli u 30. minuti sjajnim pogotkom Sinana Samaradžića, a za 1:1 pogodio je dvadesetak minuta prije kraja Sulejman Smajić. Do kraja susreta isključenje je zaradio gostujući trener Romeo Šapina, a domaći su tri boda upisali zahvaljujući sjajnom pogotku Halovca u 87. minuti.